Grupy | Duszpasterstwo Akademickie w Poznaniu
285
page-template-default,page,page-id-285,bridge-core-2.9.9,qodef-qi--touch,qi-addons-for-elementor-1.5.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-28.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-534,elementor-page elementor-page-285
 

Grupy

W ramach naszego Duszpasterstwa działają różnego rodzaju grupy – zachęcamy Was do brania udziału w spotkaniach i wydarzeniach. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

SKRZYDŁA DA

Grupa wolontaryjna

Ryby mają ości, nieprawdaż? I nikt z nas nie chciałby, aby taka ość wbiła mu się w gardło. Dostajemy więc wybór. Możemy w ogóle zrezygnować z jedzenia ryb albo leniwie usiąść i czekać aż ktoś przyrządzi aromatycznego łososia za nas. Ale możemy też działać. Pracowicie obrać nasz pożywny obiadek i w efekcie spożyć pyszny, pełen wartości odżywczych posiłek. I wiecie? Ludzie też mają ości. A my musimy ich obdarzać miłOŚCIĄ. Przedzierać się przez wściekłość, ból i zwątpienie. Bliźnich i swoje własne. By w końcu z każdego, kto nas otacza, ale i z łusek naszego prywatnego EGO, wydobyć Boże piękno, stworzone na podobieństwo naszego Pana. W wolontariackiej grupie Skrzydła DA chcemy uczyć się tego wspólnie. Zarówno poprzez czynne działanie – charytatywne akcje czy dyżury w jadłodajni dla ubogich, jak i podczas warsztatów, spotkań z inspirującymi gośćmi oraz długich, czasem trudnych dyskusji w naszym własnym, studenckim gronie. Wpadajcie. Zarażajmy się wzajemnie miłością miłosierną

ORIGAMI

Grupa formacyjna poruszająca temat relacji międzyludzkich.

Osiągnięcie biegłości w relacjach jest prawdziwą sztuką. Nie składa się ona jedynie z talentu, ale i rzemiosła. Dar to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu komu brak wytrwałości. Rzemiosło natomiast domaga się doskonalenia i nieustannych starań. Dzięki nim odkrywamy samych siebie, kształtujemy wrażliwość na drugiego człowieka i decydujemy się na wybór zwany miłością. Zapraszamy we wtorki o godzinie 20:00 do Sali DA!  

ŚWIATŁOCIEŃ

Grupa formacyjna poruszająca temat teologii moralnej.

Codziennie mierzymy się z różnymi wyborami. Jednakże nierzadko stajemy przed pytaniem, czy nasze postawy i decyzje są słuszne? W sercach nosimy wielkie pragnienia, ale rzeczywistość potrafi je skutecznie weryfikować. Dlaczego, jak pisał św. Paweł, czynimy to, czego nie chcemy? W ramach grupy światłocień będziemy rozmawiać o wartościach, pokusach, rozeznawaniu oraz mierzeniu się z grzechem. Poszukamy konkretnych narzędzi, które pomogą nam dążyć do ewangelicznej doskonałości. Spróbujemy zbliżyć się do Boga, który jako pierwszy wychodzi, aby nas szukać i odnaleźć. Przybywajcie licznie w każdą środę o godzinie 20:00 do Sali DA!

OGNIWO

Grupa modlitewna w metodyce lectio divina. Po każdym Ogniwie adoracja dla całego Duszpasterstwa w kaplicy akademickiej.
Czy masz wrażenie, że świat wokół ciebie wciąż pędzi? Chciałbyś się na chwilę zatrzymać i wyciszyć? Potrzebujesz okazji aby zacząć zgłębiać Słowo, które Bóg do nas kieruje? Na ogniwie wspólnie rozważamy Ewangelię z najbliższej niedzieli, wsłuchujemy się w Boże przesłanie, mamy okazję do zadawania pytań i dyskusji. Spotkanie kończymy adoracją, w czasie której możemy powierzyć Ojcu wszystkie nasze wątpliwości, problemy i trwać w obecności Jezusa Chrystusa. Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 20 (od przyszłego tygodnia) w Sali DA. Jeżeli ktoś z Was będzie chciał dołączyć na samą Adorację o godz. 21 w kaplicy akademickiej, to będziemy takie osoby wpuszczać chwilę przed rozpoczęciem Adoracji przez małą furtkę od strony ul. Kościuszki.

WYDARZENIA DA

Grupa aktywności wszelakiej w naszym DA.

Chcesz uczestniczyć w fajnych wydarzeniach, ale nie wiesz gdzie ich szukać? A może sam/a masz ochotę skrzyknąć paru znajomych i zorganizować jakiś wypad np. do kina, na kręgle czy do muzeum? Z nami możesz! Zapraszamy na grupę Facebook „Wydarzenia DA” gdzie możesz sam/a zaproponować jakieś spotkanie! Czekamy właśnie na Ciebie!

SPORT DA

Grupa aktywności fizycznej w naszym DA.
 
Chcesz się trochę poruszać i popróbować swoich sił w szeroko pojętym sporcie, a do tego poznać ciekawych ludzi i nawiązać przyjaźnie na długo? Każda sobota jest Twoja! Zapraszamy na SportDA!
Siatkówka, góry, wspinaczka,
Z DA wejdź do kajaczka,
Rower, łyżwy, bieganie,
A może morsowanie?
Wszyscy studenci mile widziani, Serdecznie do nas zapraszani!

SCHOLA DA

Grupa śpiewających i ubogacających nasze akademickie msze.

„Chcecie wyśpiewywać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie. A jesteście Jego pieśnią pochwalną, gdy wasze życie jest dobre” – mówił święty Augustyn, co uświadamia nam jak ważne i potrzebne jest dzielenie się swoim talentem muzycznym z innymi!Spotykamy się w piątki i niedziele, aby wspólnie przygotowywać oprawę muzyczną naszych Mszy Świętych – akademickich dziewiętnastek. Schola to jednak nie tylko służba podczas liturgii, ale również budowanie wspólnoty, modlitwa śpiewem, rozwój duchowy, muzyczny
i estetyczny. Schola to tworzenie harmonijnego piękna, poprzez które staramy się odnajdywać piękno Pana Boga.
Próby w Sali DA:
– w niedziele o godz. 17:30,
– w piątki o godz. 17:45 (w okresie Wielkiego Postu o godz. 17:30).
Podczas Adwentu prób piątkowych nie ma. Odpowiedzialni: Helena Jańczuk, Joanna Banasiak, Stanisław Groszewski.
Kontakt: scholadea@gmail.com

MINISTRANCI DA

Grupa posługujących przy Ołtarzu podczas mszy akademickich.

Chcesz aktywnie włączyć się w liturgię, służąc przy ołtarzu? Zależy Ci na pięknie Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijańskiego? Jeśli tak, to znalazłeś swoje miejsce w duszpasterstwie. Służba liturgiczna czeka na Ciebie! To tu razem z celebransem będziesz mógł zadbać o to, aby Msza Święta była sprawowana godnie i z należytą czcią. Myślisz, że to wszystko? Otóż nie, bo ministranci to także męskie podejście do życia – wyzwania, warsztaty, spotkania tematyczne i integracja. Wspólnie z Tobą chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy z nas będzie mógł doświadczyć, że jest u siebie. Dlatego potrzeba nam mężczyzn, którym wystarczy odwagi, by zrobić ten jeden krok i wstąpić w nasze szeregi. Widzimy się w Zakrystii 15 minut przed piątkową i niedzielną mszą akademicką.

MEDIA DA

Grupa łącznik między Wami, a tym co dzieje się aktualnie w DA.

SZEFOWIE

Grupa tych, których na pewno zobaczycie na ambonie przy niedzielnych ogłoszeniach DA 🙂 
DA Poznań 2021