Grupy | Duszpasterstwo Akademickie w Poznaniu
285
page-template-default,page,page-id-285,bridge-core-2.9.9,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-28.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-534,elementor-page elementor-page-285
 

Grupy

W ramach naszego Duszpasterstwa działają różnego rodzaju grupy – zachęcamy Was do brania udziału w spotkaniach i wydarzeniach. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

SKRZYDŁA DA

da_logo

Grupa wolontaryjna

 

Chciałbyś czasem zaangażować się w wolontariat lub zrobić coś dobrego, ale brakuje Ci pomysłu? Masz kilka wolnych chwil w tygodniu i chciałbyś poświęcić je dla drugiej osoby?
Grupa Skrzydła DA jest dla Ciebie! Pamiętaj – dobro wraca! Zainwestuj więc swój czas i zdolności w pomoc bliźniemu, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości.  Czekamy na Ciebie w stołówce dla osób ubogich i bezdomnych oraz w oratorium dla dzieci na ul. Taczaka!

ESENCJA

da_logo

Grupa formacyjna poruszająca temat podstaw teologii.


Esencja to spotkania o tym, co w naszej wierze najistotniejsze i fundamentalne. Jako chrześcijanie wierzymy, że prawda dotycząca wszechświata, człowieka a przede wszystkim Boga jest niezmienna. Przekazana nam w Objawieniu Bożym stanowi drogocenną perłę, którą warto posiąść i się nią zachwycać, ale kiedy trzeba – również stawać w jej obronie. Jak bez esencji nie można zaparzyć herbaty, tak bez wiedzy o naszej wierze nie można kochać Boga, bo jak mawiał św. Tomasz z Akwinu, nic nie może być kochane jeśli wpierw nie zostanie poznane. Dlatego przyjdź i zdobądź tę drogocenną perłę.


Zapraszamy we wtorki o godzinie 19:00 do Sali DA!

Twierdza

 

Grupa formacyjna poruszająca temat teologii moralnej.

 

Codziennie mierzymy się z różnymi wyborami. Jednakże nierzadko stajemy przed pytaniem, czy nasze postawy i decyzje są słuszne? W sercach nosimy wielkie pragnienia, ale rzeczywistość potrafi je skutecznie weryfikować. Dlaczego, jak pisał św. Paweł, czynimy to, czego nie chcemy? W ramach grupy światłocień będziemy rozmawiać o wartościach, pokusach, rozeznawaniu oraz mierzeniu się z grzechem. Poszukamy konkretnych narzędzi, które pomogą nam dążyć do ewangelicznej doskonałości. Spróbujemy zbliżyć się do Boga, który jako pierwszy wychodzi, aby nas szukać i odnaleźć.

Przybywajcie licznie w każdą środę o godzinie 20:00 do Sali DA!

OGNIWO

 

Grupa modlitewna w metodyce lectio divina. Po każdym Ogniwie adoracja dla całego Duszpasterstwa w kaplicy akademickiej.


Jeśli chcesz się zatrzymać przy Słowie Bożym, skupić uwagę tylko na nim,  spróbować bardziej je poznać i zrozumieć, posłuchać, które fragmenty są dla Ciebie ważne, w jakiś sposób Cię poruszają i  inspirują, zapraszam na nasze spotkania. Ogniwo odbywa się w każdy czwartek o godz. 19.50 w kaplicy akademickiej. Wspólnie modlimy się metodą Lectio Divina. Pierwszą część stanowi indywidualna lektura Ewangelii z najbliższej niedzieli, która ma na celu skierowanie całego siebie na Słowo Boże, jego kontemplację i medytację nad fragmentem, który najbardziej Cię dotknął. W drugiej części możesz podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi. Modlitwę kontynuujemy adorując Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 

SZKOŁA PATRZENIA

 

Grupa aktywności kultrowo-artystycznej naszym DA.


Podobno dobrze widzi się tylko sercem, ale najpierw trzeba mieć co zobaczyć. Jeżeli chcesz rozejrzeć się trochę po świecie, własnym życiu i ludzkiej duszy, usiądź z nami i pożyw trochę swoją percepcję, zamiast wciąż dodawać nowe punkty do niezmniejszającej się listy filmów do obejrzenia. Rozwoju własnej wrażliwości nie odkładamy na później, a po prostu to robimy – tu, teraz i razem, czyli lepiej i obficiej.

Seanse filmowe w wybraną sobotę miesiąca – terminy spotkań i bonusy na grupie wydarzeniaDA (Facebook) i w social mediach DA.

 

SPORT & WYDARZENIA DA

 

 

Grupa aktywności wszelakiej w naszym DA.

 

Chcesz uczestniczyć w fajnych wydarzeniach, ale nie wiesz gdzie ich szukać? A może sam/a masz ochotę skrzyknąć paru znajomych i zorganizować jakiś wypad np. do kina, na kręgle czy do muzeum? Z nami możesz!

Zapraszamy na grupę Facebook „Wydarzenia DA” gdzie możesz sam/a zaproponować jakieś spotkanie!

Czekamy właśnie na Ciebie!

 

SPORT & WYDARZENIA DA

 

 

Grupa aktywności wszelakiej w naszym DA.

 

Chcesz uczestniczyć w fajnych wydarzeniach, ale nie wiesz gdzie ich szukać? A może sam/a masz ochotę skrzyknąć paru znajomych i zorganizować jakiś wypad np. do kina, na kręgle czy do muzeum? Z nami możesz!

Zapraszamy na grupę Facebook „Wydarzenia DA” gdzie możesz sam/a zaproponować jakieś spotkanie!

Czekamy właśnie na Ciebie!

SCHOLA DA

da_logo

Grupa śpiewających i ubogacających nasze akademickie msze.

 

„Chcecie wyśpiewywać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie. A jesteście Jego pieśnią pochwalną, gdy wasze życie jest dobre” – mówił święty Augustyn, co uświadamia nam jak ważne i potrzebne jest dzielenie się swoim talentem muzycznym z innymi!Spotykamy się w piątki i niedziele, aby wspólnie przygotowywać oprawę muzyczną naszych Mszy Świętych – akademickich dziewiętnastek. Schola to jednak nie tylko służba podczas liturgii, ale również budowanie wspólnoty, modlitwa śpiewem, rozwój duchowy, muzyczny
i estetyczny. Schola to tworzenie harmonijnego piękna, poprzez które staramy się odnajdywać piękno Pana Boga.

Próby w Sali DA:

 

– w niedziele o godz. 17:30,
– w piątki o godz. 17:45 (w okresie Wielkiego Postu o godz. 17:30).
Podczas Adwentu prób piątkowych nie ma.

Odpowiedzialni: Zuzanna Zając, Stanisław Groszewski, Dominik Czeski.

Kontakt: scholadea@gmail.com

MINISTRANCI DA

 

 

Grupa posługujących przy Ołtarzu podczas mszy akademickich.

 

 

Chcesz aktywnie włączyć się w liturgię, służąc przy ołtarzu? Zależy Ci na pięknie Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijańskiego? Jeśli tak, to znalazłeś swoje miejsce w duszpasterstwie. Służba liturgiczna czeka na Ciebie! To tu razem z celebransem będziesz mógł zadbać o to, aby Msza Święta była sprawowana godnie i z należytą czcią.

Myślisz, że to wszystko? Otóż nie, bo ministranci to także męskie podejście do życia – wyzwania, warsztaty, spotkania tematyczne i integracja. Wspólnie z Tobą chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy z nas będzie mógł doświadczyć, że jest u siebie.

Dlatego potrzeba nam mężczyzn, którym wystarczy odwagi, by zrobić ten jeden krok i wstąpić w nasze szeregi.

Widzimy się w Zakrystii 15 minut przed piątkową i niedzielną mszą akademicką.

MEDIA DA

da_logo

 

 

Grupa łącznik między Wami, a tym co dzieje się aktualnie w DA.

 

 

 

Dawno, dawno temu, za siedmioma wielkimi górami, za siedmioma wielkimi lasami, była sobie bardzo smutna rzeczywistość. Mieszkańcy tego świata czuli się często przygnębieni. Nie mieli oni bowiem dostępu do żadnych informacji, ich świat był przez to zdezorganizowany i szary. Brzmi jak początek smutnej opowieści, prawda? Całe szczęście nasza bajka to MEDIA DA, dzięki którym tak nieszczęśliwy scenariusz nie dojdzie nigdy do skutku. Łączymy w sobie różnorodność informacji ze świata DA oraz kolorowych grafik.

 Obserując naszego Facebook’a oraz Instagrama zawsze będziecie na bieżąco! Follow us!

SZEFOWIE

Grupa tych, których na pewno zobaczycie na ambonie przy niedzielnych ogłoszeniach DA 🙂 
DA Poznań 2021